جدیدترین مدل لباس
جنیفر لوپز و اندامش , جدیدترین لباس جنیفر لوپز , تیزر فیلم منفی ۱۸ , خلاصه ۱۶۶ فاطما گل ریور , مدل کوتاه ى مو , عکس از بهترین ارایش صورت , عکسهای جینوفرلوپز , تجاوز به خواهر زن , مدلکت وشلوار مجلسی زنانه , سرویس خواب نوزاد چهل تکه 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

 

مبارک: اختیارات ریاست جمهوری را به معاونم می دهم اما از مصر خارج نمی شوم...

 

 

مبارک: اختیارات ریاست جمهوری را به معاونم می دهم اما از مصر خارج نمی شوم / معترضان قبول نکردند؛حرکت به سمت ساختمان رادیو و تلویزیون

 

عصر ایران - شبکه الجزیره گزارش داد: هزاران نفر از مردم معترض در مرکز قاهره به سمت ساختمان رادیو تلوزیون دولتی مصر حرکت کرده اند. این ساختمان در محاصره ارتش است.

عمر سلیمان معاون رئیس جمهور مصر که هم اکنون اختیارات ریاست جمهوری را از حسنی مبارک دریافت کرده در سخنرانی از جوانان معترض خواست تا به خانه خود بازگردند.

وی همچنین به جوانان مصر گفت که به شبکه های ماهواره ای و رسانه ها که خواهان تحریک شما هستند گوش نکنید بلکه به ندای وجدان خود گوش فرادهید.

با این حال مردم معترض در مرکز قاهره از تصمیم اخیر مبارک در واگذاری اختیارات ریاست جمهوری به معاونش و کناره گیری نکردن از سمت ریاست جمهوری به شدت ناراضی هستند.

آنها شعار می دهند:‌ "سلیمان امشی امشی" (سلیمان برو برو) ، "یا سلیمان یا سلیمان ارحل ارحل انت کمان" (سلیمان سلیمان برو برو تو هم )،‌ "واحد اثنین الجیش فین" (یک دو ارتش کجاست) ، "الشعب یرید اسقاط الرئیس" ( ملت خواهان سرنگونی رئیس جمهور است)

مبارک: اختیاراتم را می دهم به معاونم اما از مصر نمی روم

تعدادی از معترضین در میدان تحریر قاهره به نشانه مخالفت و اعتراض کفش های خود را در هنگام سخنرانی مبارک بالا بردند.حسنی مبارک در سخنرانی ضبط شده ای خطاب به مردم از کاخ ریاست جمهوری در قاهره رسما اعلام کرد که اختیارات خود را به عنوان رئیس جمهور به معاونش عمر سلیمان واگذار می کند اما مصر را ترک نخواهد کرد.

براساس این اظهارات مبارک، وی از سمت ریاست جمهوری کناره گیری نخواهد کرد بلکه تنها اختیاراتش را به معاون رئیس جمهور منتقل می کند. مصر در ماه سپتامبر آینده شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

هم اکنون حدود سه میلیون نفر از مردم در میدان تحریر قاهره تجمع کرده اند و برخی از آنها علیه این سخنرانی مبارک شعار می دهند و خواستار حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری هستند.

وی ادامه داد: خواسته های جوانان معترض مصر عادلانه و مشروع است اما تسلیم دیکته های خارجی نمی شوم.  متعهد می شوم شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات سالم و پاک فراهم شود. بر اجرای وعده هایی را که درباره اصلاحات و تغییرات داده ام نظارت خواهم کرد و به انجام آنها متعهدم.

رئیس جمهور مصر همچنین از خانواده کشته شدگان حوادث اخیر عذرخواهی کرد و گفت که به وجود جوانانی که برای بهتر شدن وضعیت تلاش می کنند؛ افتخار می کند.

مبارک افزود: در مجازات افراد دخیل در قربانی شدن تعدادی از مردم در حوادث اخیر  کوتاهی نخواهم کرد. خون قربانیان اخیر به هدر نخواهد رفت. دستوراتی را برای تکمیل سریع تحقیقات درباره حوادث اخیر صادر کردم.

وی تصریح کرد که دستور داده است تا پنج ماده قانون اساسی اصلاح و یک ماده نیز حذف شود تا ضمن محدود شدن زمان ریاست جمهوری، چرخش قدرت امکان پذیر شود.

احتمال کودتا

در حالی که مردم مصر خود را آماده برپایی جشن پیروزی می کنند ،جماعت اخوان المسلمين با ابراز نگراني از انتقال قدرت به ارتش وفادار به رژيم مبارك اعلام كرد كه ارتش در حال طراحي كودتاي نظامي در اين كشور است.قیام مردم مصر
«عصام العريان» عضو ارشد جماعت اخوان المسلمين اعلام كرد كه نظاميان وفادار به رژيم مبارك در حال طراحي كودتاي نظامي براي در دست گرفتن قدرت در اين كشور هستند.

وي با ابراز نگراني از روند انتقال قدرت به ارتش تصريح كرد كه مشكل مردم تنها بركناري مبارك نيست بلكه خواسته آنها تغيير رژيم است.

اين اظهارات العريان در حالي صورت مي گيرد كه وب سايت اخوان المسلمين به نقل از منابع دولتي اعلام كرد كه حسني مبارك كشور را ترك كرده است.

گزارش هاي رسيده حاكي از آن است كه نيروهاي ارتش اطراف ميدان آزادي قاهره كه محل تجمع مخالفان رژيم مبارك است را تحت محاصره كامل خود در آورده‌اند.

از سوي ديگر،تلويزيون دولتي مصر لحظاتي پيش تصاويري از ديدار مبارك با احمد شفيق نخست وزير و عمرسليمان معاون خود پخش كرد كه در حال مذاكره بودند.

طنطاویطنطاوی به جای مبارک در ارتش

شواری عالی نظامی مصر نیز هم اکنون در حال برگزاری نشستی است که به احتمال بسیار نتیجه آن آینده حکوت این کشور را تعیین می کند. برای نخستین مرتبه این شورای بدون حضور و ریاست مبارک برگزار می شود و همین موضوع موجی از امید را در میان مخالفان مصری ایجاد کرده است.
محمد طنطاوي وزير دفاع مصر رياست نشست  را بر عهده گرفت.اين نخستين بار در رژيم 30 ساله مبارك است كه چنين اتفاقي رخ مي دهد.ناظران تحولات مصر آن را نشانه بزرگي از كناره گيري قطعي مبارك از قدرت مي دانند.

خبرهای ضد و نقیض فرار مبارک تا قبل از سخنان وی

در پی 17 روز قیام مردمی در مصر ، هم اکنون میلیون ها نفر در میدان التحریر قاهره و شهرهای دیگر گرد هم آمده اند تا جشن فرار دیکتاتور را بر پا دارند.

رسانه های مختلف اخبار ضدونقیضی را درباره کناره گیری حسنی مبارک از ریاست جمهوری مصر گزارش می دهند.

خبرنگار العربیه نیز به نقل از منابع آگاه در مصر گفت که مبارک امشب پنجشنبه تمامی اختیارات ریاست جمهوری خود را به معاونش عمر سلیمان واگذار می کند ولی از سمت ریاست جمهوری کناره گیری نمی کند.

مبارک قرار است امشب در سخنرانی خطاب به ملت مصر، درباره سرنوشت خود مطالبی را بیان کند.

امروز نخست وزیر مصر در سخنانی از کناره گیری مبارک از ریاست جمهوری خبر داد اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی اظهارات خود را تکذیب کرد.

با انتشار این خبرها شمار مردم معترض و مخالف مبارک در قاهره و شهرهای بزرگ مصر افزایش یافته و به شادی می پردازند.

حسام بدراوی دبیر حزب دموکراتیک ملی (حزب حاکم مصر) نیز به بی بی سی گفت که مبارک تا روز فردا جمعه رئیس جمهور نخواهد ماند.

شبكه تلويزيوني الجزيره در حالي اين خبر فوري را نقل كرد كه تصاويري از شادي گسترده‌ي مردم در ميان سوت و كف پخش مي‌كرد. مردم مصر اين خبر را از طريق اينترنت، موبايل و تلفن به يكديگر منتقل مي‌كردند و لحظه به لحظه بر ميزان حضور مردم در ميدان التحرير و اطراف آن و حتي شهر‌هاي ديگر مصر بيشتر مي‌شود.

خبرنگار الجزيره در گزارشي اظهار داشت: اخباري مبني بر اينكه مبارك درصدد انتقال امور به عمر سليمان معاون وي داشت مخابره شده است، اما منابع آگاه از ارتش مصر تاكيد داشتند كه ستاد مركزي ارتش مصر با اين اقدام مبارك مخالفت كرده و خواستار كناره گيري كامل مبارك از قدرت و انتقال كامل زمام امور به نيرو‌هاي مسلح ارتش شد. مصر

اين در حالي است كه دبیر حزب ملي حاكم مصر در گفتگو با شبكه‌ي بي بي سي اظهار داشت: به نفع مبارك كه از قدرت كنار برود و پيش بيني‌مي‌شود كه كناره گيري رييس جمهوري مصر امشب انجام گيرد.

رييس سيا نيز اعلام كرد كه مبارك امروز از قدرت كناره‌گيري خواهد كرد.

شبكه‌ي تلويزيوني العربيه نيز در گزارش ضمن اعلام خبر كناره‌گيري احتمالي مبارك از قدرت اعلام كرد: احتمالا مبارك امشب طي سخنراني‌ كه ساعت‌هاي آينده آن را ايراد خواهد كرد رسما از قدرت كناره‌گيري خواهد كرد.

اين در حالي است كه يكي از فرماندهان ارتش مصر نيز در حالي كه سلاح خود بر زمين گذاشته به تظاهر كنندگان مصري در ميدان التحرير پيوسته است.

گفته می شود مبارک بعد از ایراد سخنرانی آخر خود ، با یک فروند هواپیمای مسافری عازم یک کشور عربی خواهد شد. برخی منابع ، ازامارات به عنوان مقصد دیکتاتور یاد می کنند.
این شایعه نیز وجود دارد که سخنرانی مبارک قبلا ضبط شده و دیکتاتور مصر ، از کشور خارج شد است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز مدام تصاویری از میدان التحریر مصر نشان می دهد و سرودهای حماسی عربی پخش می نماید.../عصر ایران


[ ] [ ] [ rezaaa ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب